Назва протоколу
E0502 Дослідження за участі пацієнтів з неходжкінською лімфомою або гострою мієлоїдною лейкемією
Терапевтична область
Гематологія
Дата початку і закінчення КІ
2021-04-27 - 2021-04-27
Назва організації провідної КІ
ARENSIA Exploratory Medicine
Фаза дослідження
Фаза 1, відкрите багатоцентрове дослідження
Досліджуваний препарат
ZN-d5, селективний інгібітор BCL-2 (B-cell lymphoma 2) для перорального застосування
Основні критерії включення (мають бути наявні)
- Вік ≥ 18 років.
- Функціональний статус за шкалою ECOG ≤ 1 балу.
- Вміст лейкоцитів < 25 × 109/л. Циторедукція перед лікуванням є допустимою.
- Рівні АЛТ і АСТ ≤ 3 × верхньої межі норми (ВМН). Якщо порушення функції печінки обумовлені існуючимураженням печінки, рівні АСТ і АЛТ мають бути ≤ 5 × ВМН.
- Загальний рівень білірубіну в сироватці крові ≤ 1,5 × ВМН або не обмежується у разі хвороби Жильбера.
- Рівень креатиніну в сироватці крові ≤ 1,5 × ВМН або кліренс креатиніну (КлКр) ≥ 60 мл/хв.
- Використання протигрибкових засобів, таких як флуконазол, дозволяється, за винятком позаконазолу івориконазолу, використання яких заборонене.
Критерії включення у дослідження для показання НХЛ (неходжкінська лімфома)
- Гістологічно або цитологічно підтверджена рецидивна (що рецидивувала після раніше проведеної терапії) НХЛ: дифузна В-великоклітинна лімфома (ДВВКЛ), фолікулярна лімфома (ФЛ), лімфома з клітин маргінальної зони (ЛКМЗ), мантійноклітинна лімфома (МКЛ), великоклітинна лімфома (ВКЛ) та периферична Т-клітинна лімфома (ПТКЛ) за критеріями Всесвітньої організації охорони здоров′я (ВООЗ).
- Учасник мав раніше отримувати щонайменше 2 лінії терапії при неефективності або неможливості призначення будь-якого з доступних засобів лікування, які за очікуваннями могли б забезпечити клінічну користь.
a. В учасників з ДВВКЛ повинна спостерігатися неефективність схем терапії CHOP або R-CHOP та неефективність резервної терапії, в тому числі трансплантації стовбурових клітин, або ж вони мають не бути придатними для використання цих засобів лікування.
b. В учасників з В-клітинною НХЛ повинна спостерігатися неефективність терапії анти-CD20 засобами і терапії на основі антрациклінів, або ж вони мають не бути придатними для використання цих засобів лікування.
c. Учасники з НХЛ з млявим перебігом повинні відповідати клінічним критеріям для призначення лікування. - Вимірюване захворювання, що визначається як наявність принаймні 1 вогнища ураження, що може бути точно виміряне принаймні у 2 вимірах за результатами візуалізаційного обстеження. Мінімальний розмір лімфатичного вузла має становити > 15 мм за найдовшим діаметром; вогнище ураження поза лімфатичними вузлами має бути розміром > 10 мм за найдовшим діаметром.
- Адекватна кровотворна функція і функція внутрішніх органів, що визначається наступними критеріями:
a. АЧН (абсолютне число нейтрофілів) ≥ 1,0 × 109 /л через не менш ніж 7 днів після отримання останньої дози препарату фактора росту.
b. Вміст тромбоцитів ≥ 75 × 109 /л; за винятком результатів аналізів, отриманих у межах 3 днів після переливання тромбоцитарної маси. Вміст тромбоцитів ≥ 50 × 109 /л дозволяється у разі, якщо відсоток клітин лімфоми у кістковому мозку становить > 50%.
c. Рівень гемоглобіну ≥ 8,0 г/дл через не менш ніж 7 днів після останньої трансфузії або застосування препарату фактора росту.
Критерії включення у дослідження для показання ГМЛ (гостра мієлоїдна лейкемія)
Рецидивна та/або первинно-рефрактерна ГМЛ (за переглянутими критеріями ВООЗ 2016 р.). В учасниківмає бути ГМЛ, що рецидивувала на фоні раніше застосовуваної доступної терапії або виявиласярефрактерною до неї. Рецидивна та/або первинно-рефрактерна ГМЛ (за переглянутими критеріями ВООЗ2016 р.). В учасників має бути ГМЛ, що рецидивувала на фоні раніше застосовуваної доступної терапії абовиявилася рефрактерною до неї.
Основні критерії невключення (мають бути відсутні)
- Будь-яке із наступних втручань до застосування досліджуваного препарату
a. хірургічна операція у межах 28 днів (операційна рана має повністю зажити перед початком застосування досліджуваного препарату).
b. Променева терапія у межах 14 днів; проте якщо площа опромінення охоплювала ≤ 5% резерву кісткового мозку, такий пацієнт придатний до участі у дослідженні незалежно від дати закінчення променевої терапії.
c. Наявність клінічно значущої негематологічної токсичної реакції на попередню хіміотерапію, яка не зменшилася до ≤ Ступеня 1 або вихідного рівня за Загальними термінологічними критеріями небажаних явищ (CTCAE) версії 5.0. Трансплантація аутологічних або алогенних стовбурових клітин у межах 2 місяців.
d. Отримання імуносупресорів або наявність активного грибкового захворювання чи активної реакції «трансплантат проти хазяїна» після трансплантації алогенних стовбурових клітин.
e. Поточне застосування якого-небудь досліджуваного засобу, який за очікуваннями не буде повністю виведений з організму до часу прийому першої дози досліджуваного препарату у цьому дослідженні або для якого було продемонстровано здатність викликати тривалі побічні ефекти. - Серйозне захворювання або медичний стан, в тому числі (але не обмежуючись перерахованим) наступні:
a. Нестабільна лімфома головного мозку з клінічною симптоматикою.
b. Відома активна лейкемія ЦНС. Контрольована лейкемія ЦНС визначається відсутністю активних клінічних ознак ураження ЦНС та відсутністю ознак лейкемії ЦНС за результатами останніх 2 одночасних аналізів ліквору.
c. Пацієнти з ураженням міокарда будь-якого походження, що обумовлює серцеву недостатність III або IV класу за класифікацією Нью-Йоркської асоціації серця (NYHA).
d. Захворювання, пов′язане з синдромом набутого імунодефіциту (СНІД), або гепатит В чи С з цирозом печінки.
e. Інші важкі гострі або хронічні медичні або психічні стани або відхилення від норми з боку результатів лабораторних аналізів, які можуть підвищувати ризик.
f. Значні шлунково-кишкові розлади, в тому числі неможливість приймати лікарські засоби пероральним шляхом, необхідність в/в харчування, активна пептична виразка, хронічна діарея або блювання, що розцінюються дослідником як клінічно значущі, або раніше перенесені хірургічні процедури, які впливають на всмоктування.
g. Неможливість приймати лікарські засоби пероральним шляхом.
h. Активна або неконтрольована інфекція. Пацієнти з інфекцією, що отримують лікування (антибіотики, протигрибкові або противірусні препарати), можуть бути включені у дослідження, але у них не повинно бути підвищеної температури тіла і гемодинамічної нестабільності протягом ≥ 72 годин.
i. Поточні ознаки інвазивної грибкової інфекції (за результатами мікробіологічного аналізу крові або тканин); у разі нещодавно перенесеної грибкової інфекції необхідно отримати після цього негативний результат мікробіологічного аналізу, щоб пацієнт був придатним для включення у дослідження. - Раніше застосовувана терапія препаратом ZN-d5 або відома гіперчутливість до будь-якого з його активних інгредієнтів чи відома гіперчутливість до будь-якого з препаратів подібних до препарату ZN-d5 за класом.
- Раніше застосовувана терапія венетоклаксом.
- Пацієнти з активними (неконтрольованими, метастатичними) іншими злоякісними захворюваннями.
- Отримання за результатами електрокардіограми (ЕКГ) у 12 відведеннях QTcF > 480 мс, за винятком пацієнтів з встановленими передсердно-шлуночковими водіями.
- Наявність в анамнезі або поточні ознаки вродженого синдрому подовженого інтервалу QT.
- Прийом лікарських засобів, що обумовлюють значуще подовження інтервалу QT
- Застосування потужних інгібіторів CYP3A4 або потужних чи помірних індукторів CYP3A4
- Для пацієнтів із ГМЛ: Раніше застосовувана терапія будь-якими системними протипухлинними засобами у межах 14 днів або інтервалу часу, що відповідає принаймні 5 періодам напіввиведення (в залежності від того, який з цих інтервалів часу є коротшим) цитотоксичних/нецитотоксичних препаратів.